Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, İsviçre’de devam eden Kıbrıs Konferansı oturumuna katılmak üzere Crans Montana’ya geldi.

Cenevre’de 12 Ocak 2017 tarihinde açılan ve Kıbrıs’ta kapsamlı bir çözümü hedefleyen Kıbrıs Konferansı’nın bir sonraki oturumu Crans Montana’da başladı.

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Kıbrıs Konferansı oturumunda, hükümet ve Ulusal Birlik Partisi’ni temsil edecek.

Ertuğruloğlu’na, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Lakadamyalı, bakanlık yetkilileri ile uzman heyeti eşlik edecek.

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, zirvede hükümeti Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ile birlikte temsil edecek.

Crans Montana’da bugün başlayan Kıbrıs Konferansı oturumu, Kıbrıs Türk tarafı, Kıbrıs Rum tarafı ve garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere’nin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Bu arada Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, bugün gerçekleştirilen Kıbrıs Konferansının ilk oturumunun ardından gerçekleştirilen siyasi parti başkanlarını bilgilendirme toplantısına katıldı.

Bilgilendirme toplantısı Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Bilgilendirme toplantısına, UBP’yi temsilen Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Ana Muhalefet CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, DP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit katıldı.