Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, İngiltere’nin başkenti Londra’da bir dizi temaslarda bulundu.

Ertuğruloğlu, Birleşik Krallık milletvekilleri, eski Dışişleri Bakanları Jack Straw ile Sir Malcolm Rifkind ve üst düzey yetkililer yanında Kıbrıs Türk toplumu temsilcileri ile de görüştü.

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Birleşik Krallık parlamentosunda görüştüğü milletvekilleri ve Birleşik Krallık Parlamentosu Dostluk Grubu üyeleri ile eski bakanlara, Kıbrıs’taki son gelişmeler hakkında bilgilendirme yaptı, Kıbrıs Türk halkının İngiltere’den beklentilerini anlattı.

Ertuğruloğlu, Londra’daki Türk Toplumu Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri Serdar Sarı ve Mustafa Çetinkaya ile de bir araya gelerek, çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Londra’da gerçekleştirdiği görüşmelerin oldukça yararlı geçtiğini belirterek, yeni süreçte özellikle yurtdışı temasların ve faaliyetlerin artırılmasının Kıbrıs Türk halkı açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Ertuğruloğlu’na, temasları sırasında Müsteşar Mustafa Lakadamyalı, KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran, KKTC İstanbul Başkonsolosluğunda görevli Konsolos Asu Muhtaroğlu, Dışişleri Bakanlığı 2. Sekreter Hasan Varoğlu ile KKTC Londra Temsilciliği 2. Sekreter Dilşad Şenol eşlik etti.