Enformasyon Logo

Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır KKTC’ye resmi bir ziyaret gerçekleştiriyor. Bu akşam saat 22:40’ta adaya gelecek olan Bozkır, temaslarına yarın başlayacak.

Volkan Bozkır yarın, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından saat 10:00’da, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber tarafından saat 10:45’te, Başbakan Ömer Kalyoncu tarafından da saat 11:30’da kabul edilecek.

Dışişleri Bakanı Emine Çolak ile saat 12:00’de görüşecek olan Bakan ve Başmüzakereci Bozkır, görüşmelerine çalışma yemeğinde de devam edecekler.

Bozkır, temasları çerçevesinde Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren ve Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile de saat 14:45’te Cratos Otel’de görüşecek.

Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’a saat 16:00’da, Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Senatosu tarafından “Fahri Doktora” ünvanı takdimi yapılacak, ardından Bozkır tarafından GAÜ öğrenci ve akademisyenlerine yönelik “Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler” konulu bir konferans verilecek.

Bozkır, Bayrak Radyo Televizyonu’nda saat 18:00’de yayınlanacak “Günlük” programına da bir mülakat verecek.

Konuk Bakan akşam saatlerinde ülkemizden ayrılacak.