Enformasyon Logo

Dışişleri Bakanlığı’nın bilişim altyapısının güçlendirilmesi çerçevesinde adamıza gelen Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Naci Koru Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakan Ömer Kalyoncu tarafından ayrı ayrı kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, çalışmanın sonuçlanma aşamasına gelmesinden mutluluk duyduğunu söyledi. Akıncı, çalışmanın haberleşmeyi daha güvenli ve hızlı hale getireceğini, dış temsilciliklerle olan iletişimin sağlıklı yürütülmesini sağlayacağını, değerli bir katkı olacağını ifade etti.

Başbakan Ömer Kalyoncu da, elektronik ortamda güvenli bir şekilde yapılacak iletişimin önemine dikkat çekerek, yapılan çalışmada heyete başarılar diledi.

Koru ise, KKTC Dışişleri Bakanlığı’nın altyapısı ile ilgili sıkıntıları çözebilmek adına ortak bir çalışma yapıldığını, bugün de bu çalışmanın semeresini aldıklarını kaydetti. Koru, önümüzdeki dönemde işbirliğinin daha de geliştirileceğini belirtti. Seçim sürecinin Türkiye’nin KKTC’ye olan katkısını etkilemeyeceğini, her türlü desteğe hazır olduklarını belirten Koru, müzakere sürecinde Cumhurbaşkanına başarılar diledi.