Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, TAK’ın 47’nci kuruluş yıldönümü kutlamasına katıldı.

Türk Ajansı Kıbrıs binasında gerçekleşen kutlama etkinliğinde konuşan Bakan Ertuğruloğlu, “TAK’ın yıllardır özveri ile çalıştığını, çok zor koşullarda görev yaptığınızı geçmiş yıllardan da biliyorum. Bazı gelişmeler var, sizlere çok daha sağlıklı, çok daha mutlu olacağınız çalışma koşulları getirecektir” dedi.

Kurum’un İngilizce yayına başlayacak olmasının da çok önemli olduğunu söyleyen Bakan Ertuğruloğlu, TAK’ın sıradan bir haber ajansı olmadığını, ulusal davanın dış dünyaya duyurulması ve savunulması görevlerini üstlenmiş bir ajans olduğunu kaydetti.

Ülkede birçok özel haber ajansı bulunduğunu, her türlü yayıncılığın yapıldığını ifade eden Ertuğruloğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Burası devletin ajansıdır. Devletin varlığını gündemde tutması, devletin çıkarlarına göre görev yapması esas olmalıdır. Aynen BRTK gibi. Yoksa ülkede çok seslilik tabii ki olacaktır. Ama devletin kanalı ve devletin ajansı olmak başka bir özelliği gündeme getirir. Bu hassasiyetle görev yapmakta olduğunuzu zaten biliyorum ve sizlere teşekkür ediyorum.

Daha nice nice 47 yıllar diliyorum. Geçirmiş olduğunuz 47 yıldan çok daha başarılı 47 yıllar arzu ediyorum.”