Dışişleri Bakanı Özdil Nami, Cidde temasları çerçevesinde bugün İslami Dayanışma Fonu (İDF) Başkan Yardımcısı Abdul Razig M. Abdul Razig ile İDF merkezinde biraraya geldi.

Bakan Nami, İDF’nin Kıbrıs Türk halkına 1976 yılından beri değişik dönemlerde çeşitli projelere verdiği desteklerden dolayı Razig’e teşekkür etti. Kıbrıs’ta çözüm ve barışa  evet demiş ve halen bu iradeye bağlı olan Kıbrıs Türk halkına uygulanmakta olan haksız izolasyonların anlamsızlığının altını çizen Bakan Nami,  bu bağlamda İDF’nin desteğinin çok önemli olduğunu söyledi.

Razig ise, İDF’nin Kıbrıs Türk halkına olan desteğinin bundan sonra da devam edeceğini söyledi. Razig ayrıca, önümüzdeki dönemlerde Kıbrıs Türk halkından gelecek olan yeni projelere de büyük bir mutlulukla katkı koymaya hazır olduklarını ifade etti.

Bakan Nami’ye bugünkü temaslarında, Özel Kalem Müdürü Hüseyin Özel, Dışişleri Dairesi Genel Müdürü Kemal Köprülü, III. Sekreter Tahir Tahir ve Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökcekuş eşlik etti.