Dışişleri Bakanı Özdil Nami, bugün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) temaslarda bulunan Rüşat Aydoğan başkanlığındaki “Türkiye-Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İşbirliği Cemiyeti” ni Dışişleri Bakanlığı’nda kabul etti.

Aydoğan kabulde yaptığı konuşmada, KKTC’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, KKTC’nin kendileri için çok önemli olduğunu, KKTC’ye sevgi bağı ile bağlı olduklarını ve her zaman Kıbrıs Türk halkının yanında olduklarını ifade etti.

Dışişleri Bakanı Özdil Nami ise kabulde yaptığı konuşmada, Cemiyet’in Bakanlığı’na yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakan Nami, Kıbrıslı Türklerin uluslararası platformlarda kendilerini ifade etmek için birçok zorlukla karşı karşıya kaldığını ve bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti’nin KKTC’ye her zaman destek verdiğini söyledi.

Kıbrıslı Türklerin eşitliğini dikkate alarak, Rumlarla yeni bir ortaklık kurmanın kendilerinin önceliği olduğunu dile getiren Bakan Nami, Kıbrıs sorununun elli yılını doldurduğunu ancak son olarak Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri’nin müzakere masasını terk etmesiyle müzakerelerin çöktüğünü söyledi.

FOTO 2