Enformasyon Logo

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ile 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, KKTC Cumhurbaşkanlığı’na seçilen Mustafa Akıncı’yı kutladı.
Yorgancıoğlu ile Talat, Akıncı’yı telefonla arayarak başarısından ötürü tebrik etti.
Başbakan ve 2. Cumhurbaşkanı, Akıncı’yla seçim döneminde yaptıkları işbirliğinden memnun olduklarını belirttiler ve bunun ileriki günlerde de devam etmesini dilediler.
CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, önümüzdeki süreçte Akıncı ile başta Kıbrıs sorununun iki kesimli, iki toplumlu, federal bir çözüme kavuşturulması olmak üzere demokratik anayasal kurumların daha katılımcı bir anlayışla yapılandırılması, sivilleşme ve demokratikleşme ilkeleri doğrultusunda adımlar atılması için işbirliği içinde çalışılacağına olan inançlarını teyit ettiklerini kaydetti.
En büyük beklentilerinin, Kıbrıs Türk halkının iradesi neticesiyle seçilen Cumhurbaşkanı’nın bütün partilere eşit mesafede durması olduğunu belirten Yorgancıoğlu, “Bu duygularla tüm CTP’lilere, parti kararına uyarak ülkenin geleceği ile ilgili sorumlu davranarak hareket eden tüm yoldaşlarıma partilerini en güzel şekilde temsil ettikleri için teşekkür ederim” ifadesine yer verdi.