Enformasyon Logo

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Cumhurbaşkanı Eroğlu Cumhurbaşkanlığı’nda futbolun ele alındığı toplantının ardından basının sorularını yanıtlayarak, Türkiye Futbol Federasyonu’nun FIFA kurallarına bağlı olması nedeniyle yapabileceklerinin sınırlı olduğunu, fakat iki ülkenin futbol federasyonlarının iyi ilişkiler içinde olmasının önemli olduğunu söyledi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören de Kıbrıs’taki futbolun sorunlarına çözüm aradıklarını, birincil amaçlarının KKTC’nin FIFA nezdinde tanınmasını sağlamak olduğunu söyledi.
Federasyon olarak yapıcı neticeler alma amacında olduklarını söyleyen Demirören, “Buranın sorunlarını kendi sorunumuz gibi görüyoruz” şeklinde konuştu.
Demirören bir soruya karşılık “Muhakkak sorun çözülecek ama ne (şekilde) çözülürse çözülsün FIFA’nın kuralları çerçevesinde çözülecek” ifadelerini kullandı.
Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş da, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun girişiminin ışık yaktığını, fakat FIFA kuralları nedeniyle sorunun Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde çözülmesinin mümkün olmadığını söyledi.
Girişimlerin başlayacağını fakat federasyonlar arasında çözümün olası görülmediğini belirten Denktaş, yakın zamanda Türkiye Spor Bakanlığı ile yüz yüze görüşüleceğini kaydetti.