Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun davetlisi olarak geçtiğimiz Pazartesi günü gittiği Ankara’da üst düzey resmi temaslarda bulundu.

Bakan Ertuğruloğlu, ilk olarak önceki gün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yer alan görüşmede, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’na Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da eşlik etti. Basına kapalı yapılan görüşmeyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, dün ise ilk olarak Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşerek Kıbrıs meselesinin çözümüne ilişkin müzakere süreci hakkında görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede ayrıca iki bakanlık arasındaki işbirliği konuları da ele alındı.

Ertuğruloğlu dün ayrıca Türkiye Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş tarafından da kabul edildi. Kabulde, iki ülke arasındaki son gelişmeler ele alındı.

Bakan Tahsin Ertuğruloğlu temaslarını tamamlamasının ardından dün akşam saatlerinde ülkeye döndü. Bakan Ertuğruloğlu’na, temasları boyunca Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Lakadamyalı eşlik etti.