Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Kıbrıs zirvesi ve uluslararası Kıbrıs konferansının gerçekleştirildiği Cenevre’de yer alan görüşmelere katıldı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün ile birlikte Cenevre zirvesine katılan Ertuğruloğlu, burada uluslararası Kıbrıs konferansına garantör ülke Türkiye adına katılan Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de görüştü.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın da yer aldığı görüşmede, Kıbrıs müzakereleri ile garantör ülke Türkiye’nin Kıbrıs zirvesine ilişkin düşünceleri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Cenevre’de 9-12 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen Kıbrıs zirvesi sırasında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Kıbrıslı Türk Müzakereci Özdil Nami’nin siyasi parti başkan ve temsilcilerine yönelik yapılan bilgilendirme toplantılarına da katıldı.

Ertuğruloğlu, ayrıca Cenevre’de bulunduğu süre içerisinde Kıbrıs zirvesi ve uluslararası Kıbrıs konferansına katılan bazı Türk ve yabancı diplomatlarla da görüşmeler yaptı.

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu’na görüşmelerinde Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Lakadamyalı eşlik etti.