Dışişleri Bakanı Özdil Nami, Ankara temasları çerçevesinde bugün Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve TC Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüştü.

Bakan Nami, Başbakan Yardımcısı Atalay’la Başbakanlık’taki ofisinde biraraya geldi. Nami, Beşir Atalay’a Kıbrıs müzakere sürecinde gelinen son aşama ile ilgili bilgi verdi ve süreç ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Nami ayrıca, hükümetin yaptığı çalışmalarla ilgili de Atalay’ı bilgilendirdi.

Atalay ise görüşmede yaptığı konuşmasında, Bakan Nami’nin koyduğu katkıların sürece büyük destek olduğunu ve yaptığı dış temasların da Kıbrıs’ta çözüm arayışlarında Cumhurbaşkanı’nın masadaki elini güçlendirdiğini belirtti.

Nami, bu görüşmenin ardından Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Dışişleri konutunda biraraya geldi.

Bakan Nami, Davutoğlu’na Kıbrıs müzakerelerinde gelinen son aşama ile ilgili bilgi verdi. Nami, bugüne kadar devam eden süreç ve gelişmeler ile ilgili kendi değerlendirmesini de Davutoğlu ile paylaştı. Nami ayrıca, Dışişleri Bakanlığı’nın bugüne kadar yaptığı çalışmaları ve dış temasları da Davutoğlu’na aktardı.

TC Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu kabulde yaptığı konuşmada, Bakan Nami’nin Kıbrıs müzakere sürecine koyduğu katkıların yanında, adadaki yabancı misyonlarla geliştirdiği ilişkiler ve dış temaslarında yaptığı olumlu girişimlerden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.