Enformasyon Logo

Avrupa Birliği’nin önde gelen yükseköğretimi denetleme ve akreditasyon kurumlarından Fransız kuruluş EDUNIVERSAL, 2014 – 2015 Akademik yılının en iyi yüksek lisans programları sıralamasında Girne Amerikan Üniversitesi’ne (GAÜ) de yer verdi.
GAÜ’den yapılan açıklamaya göre, EDUNIVERSAL sıralamasında GAÜ, “dünyanın en iyi 100 yüksek lisans programı veren en iyi 100 üniversite” arasında tek Türk üniversitesi olarak yer aldı. EDUNIVERSAL tarafından 2014-2015 Akademik yılının en iyi yüksek lisans programları sıralamasında GAÜ Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde bulunan “Yapı Yönetimi” yüksek lisans programı dünyanın en iyi ilk 100 yüksek lisans programı arasında gösterildi.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, Eduniversal tarafından yayınlanan en iyi eğitim kurumları listesinin işletme ve yönetim alanında dünyaca geçerli bir değerlendirme olduğunu belirtti.
Akpınar, geçen aylarda da İşletme Master programında benzer bir başarıyı yakaladıklarını kaydederek, bu değerlendirme kriterlerinin, programların dünya çapında geçerliliği, programlarda eğitim gören öğrencilerin memnuniyeti ve mezunların başarıları olduğunu ifade etti.