Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Dışişleri Bakanlığı diplomatlarından Uğur Umar’ın ani vefatından derin üzüntü duyduğunu bildirdi.

Ertuğruloğlu, Dışişleri Bakanlığı bünyesinde ülkeye uzun yıllar çeşitli görevlerde başarıyla hizmet veren Uğur Umar’a Allahtan rahmet, yaslı ailesine sabır ve başsağlığı diledi.

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Dışişleri Bakanlığı diplomatlarından Uğur Umar’ın ani vefatı üzerine mesaj yayınladı.

Temaslarda bulunmak amacıyla yurtdışında bulunan Ertuğruloğlu, Umar’ın acı ve ani vefat haberini aldığını belirterek, bundan derin üzüntü duyduğunu vurguladı.

Merhum Diplomat Uğur Umar’ın cenazesi bugün Ankara’dan KKTC’ye getirilerek, yarın toprağa verilecek.

Umar için yarın sabah 10.30’da Dışişleri Bakanlığı’nda tören de düzenlenecek.

Törene, Başbakan Hüseyin Özgürgün ile Dışişleri Bakanı’na vekalet eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner katılacak.

Dışişleri Bakanlığı’nda üstlendiği birçok görevinin yanı sıra Strasburg Temsilciliği ve İzmir Konsolosluğu görevlerinde KKTC’yi temsil eden Umar, son olarak KKTC Abu Dhabi Temsilciliği’ne atanmıştı.

Bu göreve başlamasından hemen önce ani bir şekilde rahatsızlanan Umar, tedavi için kaldırıldığı Ankara’da bu sabah vefat etti.

50 yaşında hayata veda eden Umar evli ve bir çocuk babasıydı.