Enformasyon Logo

İngiltere’de yapılan “Interglide F3J Model Uçak Eurotour Yarışması”nda Hava Sporları Federasyonu’ndan Salahi Tezel birinci, Erel Cankan üçüncü oldu.
Geçtiğimiz hafta sonu İngiltere’nin Marsh Gibbon bölgesinde Avrupa Eurotour ligi kapsamında yapılan yarışmaya Hava Sporları Federasyonu, Model Uçak Bölüm Sorumlusu Hakan Oruz eşliğinde yarışmaya katılan; Salahi Tezel, Erel Cankan, Mehmet Serden, Eser Kişmir ve Mehmet Tunaboylu ile yardımcı Cemal Direkçi, 37 üst düzey yarışmacının katıldığı müsabakada 5 sporcusunu ilk 9’a sokmayı başardı.
İlk ve ikinci gün yapılan sıralama turları sonucunda; Mehmet Serden, Salahi Tezel ve Erel Cankan 7 sporcu arasında yer alarak final uçuşu yapmaya hak kazandı.
Fly off uçuşları sonunda her 3 uçuşta da tam puan alan Salahi Tezel birinci gelmeyi başardı, yine KKTC Milli Takım sporcularından Erel Cankan ise 3. gelmeyi başararak podyumdaki yerini aldı.
Böylece F3J eurtour tarihinde ilk kez 2 KKTC’li sporcu aynı anda kürsüye çıkmayı başardı. Fly off uçmaya hak kazanan diğer bir sporcu Mehmet Serden ise fly off uçuşları sonunda yarışmayı 6. sırada tamamladı.