Başkan Olgun Atila’nın sıcak yaklaşımı ve Ege ile Yaşar üniversiteleriyle yaptıkları işbirliği çalışmalarıyla Bornova ve KKTC arasında dostluk köprüsünün kurulduğunu söyleyen Konsolos Umar, “İzmir’de görev yapmaya başladığım günden bu yana Bornova ile özel ilişkilerimiz oldu. Bornova ve KKTC birbirine çok benziyor. İnsanların yaşam biçimleri ve karakterleri de birbirine oldukça yakın. Bundan sonra gittiğim her yerde İzmir’i ve Bornova’yı anlatacağım. Başka kentlerde konsolosluk yapsam da İzmir’in fahri konsolosu olmaya devam edeceğim” dedi.

Ziyarette Başkan Olgun Atila’ya KKTC’nin 31’inci kuruluş yıldönümünün kutlanacağı 15 Kasım’daki kutlama için davetiye de veren Konsolos Umar, “Sayın Olgun Atila’nın KKTC ve konsolosluğumuzla çok büyük bir yakınlığı var. Bizlerle ilgileniyor. Bornova’ya KKTC’den gelen çok sayıda öğrencimiz var. Başkanımız öğrencilerimizin dertleriyle sıkıntılarıyla ilgileniyor. Sorunlarımızı çözüyor. Gördüğümüz sıcaklık için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bornova ile KKTC arasındaki kardeşlik duygularının çok güçlü olduğunu söyleyen Başkan Olgun Atila, “31’inci yılında KKTC’nin Cumhuriyet bayramını kutlamaktan büyük bir onur duyacağız. Biz KKTC’li kardeşlerimizin iyi günlerinde kötü günlerinde her zaman beraber olmaktan onur duyarız” dedi.

1  madde