Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Stockholm Temsilciliği ile Kültür Dairesi’nin destekleriyle 25 Mayıs 2014’te Stockholm’de yaşayan Kıbrıslı Türk müzisyen Bora Serbülent’in organizasyonluğunda konser gerçekleştirildi.
KKTC’den LTB sanatçıları Gürhan Nuray (çello) ve Uğur Güçlü’nün (perküsyon) katılımıyla yapılan konseri yaklaşık 400 kişilik bir seyirci kitlesi izledi. Konserde Kıbrıs ezgilerinin yanı sıra popüler müzik performansı da gerçekleştirildi.
İzleyenlerin oldukça eğlendikleri konserde Bora Serbülent, Stockholm Temsilciliği’ne ve Başbakan Yardımcılığı Kültür Dairesi’ne katkılarından dolayı teşekkür ederken benzer yurtdışı kültürel aktivitelerin daha geniş çerçevede, daha fazla sanatçının Stockholm’e getirilmesiyle devam ettirilmesinin amaçlandığını ve bu çerçevede de Temsilci Damla Güçlü’nün aynı görüş içerisinde olmasının kendisini umutlandırdığını dile getirerek destek istedi.
KKTC Stockholm Temsilcisi Damla Güçlü ise yaptığı konuşmada bu gibi kültür-sanat etkinliklerinin artarak devam etmesi gerektiğini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’nin imkanlar çerçevesinde her türlü desteği vermeye hazır olduğunu, bugün sadece iki müzisyenin geldiğini ama ileriki günlerde bu sayının artacağından emin olduğunu söyleyerek konseri düzenleyen Bora Serbülent’e teşekkür etti. Konser sonrasında Temsilci Damla Güçlü, konsere konuk müzisyen olarak katılan sanatçılara teşekkür plaketi takdim etti.