Enformasyon Logo

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, adadaki bazı elçilerin ve yabancı misyon temsilcilerinin de katıldığı resepsiyonda, altyapı veya çevre projeleri geliştirilirken Kuzey Lefkoşa ve Güney Lefkoşa’nın bir bütün olarak ele alınması gerektiğini belirtti.
LTB’den verilen bilgiye göre, Harmancı yaklaşan yeni yıl öncesinde Kıbrıs’ta görev yapan yabancı misyonlar ve uluslararası kuruluşların temsilcilerine Yeni Yıl Resepsiyonu verdi. Lefkoşa Belediye Orkestrası’nın dinleti sunduğu yeni yıl resepsiyonunda Başkan Mehmet Harmancı bir konuşma yaptı.
LTB Başkanı Mehmet Harmancı, belediyenin 1960 Kıbrıs Cumhuriyeti Anayasası’ndan önce 1958 yılında kurulduğunu ve bu sebeple LTB’nin Kuzey’de uluslararası arenada tanınmışlığı bulunan tek yerel yönetim olduğunu belirterek iki toplumlu projelerin ilk adımının LTB tarafından atıldığının altını çizdi.
Bu iki toplumlu projelerin çözüm sürecinde büyük katkı sağladığına inandığını belirten Harmancı gerçekleştirilmiş olan iki toplumlu projelere verilebilecek en önemli örneğin ise Haspolat Atıksu Arıtma Tesisi olduğu söyledi.