İzmir Narlıdere Belediyesi’nde düzenlenen protokol imza törenine Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, KKTC Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve eşi, KKTC İzmir konsolosu Uğur Umar, KKTC Güzelyurt Belediye meclis üyeleri ile Narlıdere Belediye meclis üyeleri katıldı. Başkan Batur iki Belediye arasında düzenlenen kardeşlik protokolünün önemine değindi. Batur “Yıllardır Ulus olarak hep birlikte omuz omuza mücadele ettiğimiz yavru vatan Kıbrıs’ımızın değerli Güzelyurt Belediyesi ile kardeş belediye olmak bizi çok mutlu ediyor. Geçtiğimiz sene Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve KKTC Belediyeler Birliği arasında imzaladığımız protokolün ilk meyvesini bugün burada alıyoruz,” dedi.

KKTC Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar protokol imza töreni öncesi yaptığı konuşmada “Bugün hem Narlıdere belediyesi için hem de bizler için çok önemli. Bu protokolün belediyelerimizin birliği açısından çok önemli bir çalışma olduğunu düşünüyor, her iki belediye birliği içinde hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
KKTC İzmir konsolosu Uğur Umar imza töreni sırasında bir konuşma gerçekleştirdi. Umar “Çok güzel bir olay için bir araya geldik. Güzelyurt’tan gelen belediye meclis üyelerimize şunu söylemek istiyorum: Mahmut başkanın odasına girerken aldığım sıcaklığı Sayın Batur’un odasına girerken de alıyorum. 5 yıllık görev sürem boyunca KKTC konsolosluğuna ve şahsıma gösterdiği destek ve yardımlardan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Batur’un Narlıdere için hazırladığı çalışmaları, projeleri ve tecrübesi Güzelyurt için de çok faydalı olacaktır. Böyle güzel bir kardeşliğin oluşmasına şahitlik etmekten büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

4  madde