Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de İslam İşbirliği 46. Dönem Dışişleri Bakanları Konsey Toplantısı’na katılan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Birleşik Arap Emirlikleri Başkan Yardımcısı ve Başbakan Mohammed Bin Rashid Al Maktoum ile Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Abdullah bin Zayed Al Nahyan tarafından konuk dışişleri bakanları onuruna verilen resepsiyona katıldı.

Bakan Özersay, Abu Dabi’deki temasları çerçevesinde Azerbaycan Dışişleri Bakanı Memmedyarov, Afganistan Dışişleri Bakanı Rabbani, Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Önal, Kosova Dışişleri Bakanı Pacolli ve İİT Genel Sekreteri Al-Othaimeen ile de görüştü.

Özersay, gerçekleştirdiği ikili temaslarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Vizyonumuzu, uluslararası toplumdan beklentilerimizi anlattık, ülkemize dair son duruma ilişkin bilgiler verdik” dedi. Özersay devamla “Uluslararası platformlarda Kıbrıs Türk Halkı’nın görünürlüğünü artırmak ve sesimizi duyurmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Bakan Özersay temaslarının ardından dün akşam yurda döndü.