Enformasyon Logo

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, British University of Nicosia’nın (BUN) davetlisi olarak KKTC’de bulunan Pakistan Hukuk, İnsan Hakları ve Parlamento İlişkileri Bakanı İmtiyaz Shahid ile BUN yetkililerini kabul etti.
Kabulde konuşan Siber de Pakistan’ın dost ve kardeş ülke olduğunu ve bu ziyaretten son derece memnun olduğunu dile getirdi.
Siber, KKTC’de birçok Pakistanlı öğrencinin eğitim gördüğünü ve bu öğrencilerin mezuniyetten sonra kendi ülkelerine döndükleri zaman verecekleri pozitif mesajların kendilerini onurlandıracağını belirtti.
Siber, Pakistan ve KKTC arasındaki eğitim işbirliğinin artarak devam etmesini çok önemsediklerini de söyledi.
Pakistanlı Bakan İmtiyaz Shahid de daha önce bir buçuk yıl Meclis Başkanlığı görevi yürüttüğünü ve Siber’in ne kadar önemli bir görev üstlendiğini çok iyi anladığını belirtti.
KKTC’de bulunmaktan çok memnun olduğunu belirten Shahid, KKTC’nin eğitim sistemini incelediğini ve Pakistanlı öğrencilerin burada eğitim görmelerinden son derece memnun olduğunu dile getirdi.
KKTC’de eğitim gören Pakistanlı öğrencilerle de görüştüğünü ve onlara çeşitli tavsiyelerde bulunduğunu dile getiren Shahid, bu tür ziyaretlerin iki ülke arasındaki işbirliğini geliştireceğine inandığını söyledi.