Enformasyon Logo

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 32. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Prof. Dr. Mehmet Naci Bostancı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ile beraberlerindeki heyetler yarın sabah saat 08.30’da özel uçak ile ülkemize gelecek.

Başbakan Yardımcısı Türkeş, TBMM Başkan Vekili Bostancı ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kasırga ilk olarak yarın saat 09.00’da Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın KKTC’nin kuruluş yıldönümü tebrik kabulüne katılacak.

Türkeş, Bostancı ve Kasırga saat 09.30’da Lefkoşa Atatürk Anıtı’ndaki törene, saat 10.00’da ise Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda resmi geçit törenine iştirak edecek.

Başbakan Ömer Kalyoncu tarafından saat 13.00’de Dome Otel’de verilecek öğle yemeğine katılacak olan Başbakan Yardımcısı Türkeş, TBMM Başkan Vekili Bostancı ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kasırga, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından saat 16.00’da kabul edilecek.

Türkeş, Bostancı ve Kasırga, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber tarafından saat 16.30’da, Başbakan Ömer Kalyoncu tarafından ise saat 17.10’da kabul edilecek.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın saat 19.30’da vereceği resepsiyona da katılacak olan Başbakan Yardımcısı Türkeş, TBMM Başkan Vekili Bostancı ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kasırga, 15 Kasım Pazar akşamı saat 21.30’da özel uçakla KKTC’den ayrılacak.