Enformasyon Logo

TC Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 64’üncü hükümetinin Başbakanı olarak güvenoyu alınmasından sonraki ilk resmi ziyaretini KKTC’ye yapıyor. Yarın Saat 10.20’de Ercan’da resmi törenle karşılanacak olan Başbakan Davutoğlu sırası ile Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın kabirleri ile Boğaz şehitliğini ziyaret ederek çelenk koyacak ve şeref defterlerini imzalayacak.

Daha sonra Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı’nı ziyaret edecek olan Davutoğlu saat 12.35’te Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından Cumhurbaşkanlığı’nda kabul edilecek. Cumhurbaşkanı Akıncı tarafından verilecek öğle yemeğinin ardından saat 14.00’te Cumhurbaşkanlığı’nda basın toplantısı düzenlenecek.

Saat 14.40’da Lefkoşa Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Açılış Törenine katılacak olan Başbakan Davutoğlu, 15.30’da, Meclis’te, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber tarafından kabul edilecek. Davutoğlu, saat 16.05’de, Başbakanlıkta, Başbakan Ömer Kalyoncu ile bir araya gelecek, 16.35’te ise heyetler arası görüşmeye geçilecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, saat 18.45’te, KKTC Başbakanı Ömer Kalyoncu tarafından onuruna verilecek akşam yemeğine katıldıktan sonra saat 20.15’de ülkemizden ayrılacak.

Sn. Ahmet Davutoğlu’nun 1 Aralık 2015 günü KKTC’ye gelişi ve ayrılışı ile ilgili Ercan Havaalanı apron bölgesinden, iki ülke Başbakanlıklarına bağlı medya birimleri ile iki ülkenin resmi medya kurumları (TRT, AA, BRTK, TAK) tarafından görüntü alınabilecektir.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK), TC Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun gelişi ile ilgili yapacağı canlı yayını ücretsiz olarak servis edecektir.

Bahse konu medya mensupları dışında kalan diğer medya mensupları apron ve VIP içerisine alınmayacaktır.